Giriş yap   Üyel ol

Kullanım Şartları

“Göçmen Kitaplar” web sitesi Almanya’da yaşayan Türklerin ihtiyacına yönelik hazırlanmış ikinci el kitap platformdur.

Web sitemize üye olarak:

Bu imkanları kullanabilmek için web sitemize üye olmanız gerekmektedir. “Göçmen Kitaplar”a e-posta adresiniz ve oluşturacağınız şifrenizle üye olabilirsiniz. Sizin ve diğer kullanıcıların güvenliği için, e-posta adresinize tarafımızca gönderilecek olan e-postayı onaylamanız gerekmektedir. Güvenliğiniz için lütfen en az 8 karakterden oluşan, içerisinde büyük ve küçük harf, rakam ve özel karakterler oluşan şifreler seçiniz. Genel kural, şifrelerin ne kadar uzun olursa, o denli güvenli olacağıdır. Belirlediğiniz bir şifreyi bir çok web sitesi üyeliğinizde birden kullanmayınız!

Web sitesine üyelik ilk etapta ücretsizdir, ilerleyen zamanlarda aylık ya da yıllık üyelik ücreti söz konusu olabilir. Bu durumda, yeni kullanım şartlarına onay veren kullanıcılarımız, “Göçmen Kitaplar” platformunun hizmetlerinden yararlanmaya devam edebilecektir.

“Göçmen Kitaplar”da satın alma mecburiyeti olmadan arzu ettiğiniz sıklıkta misafirimiz olabilir, mağazamızı tanıyabilir, istediğiniz eserleri takip listenize ekleyip, satın almadan orada tutabilir ve dilediğinizde bu eserleri satın alabilirsiniz. Üyelerimiz dilediği zaman üyelikten çıkabilir, dilerse daha sonra tekrar üye olabilir.

Kitapların ücreti tamamen alıcı ve satıcı arasındaki karara bağlıdır. Alıcı ve satıcı kitap bedelinin nasıl ödeneceğine (elden ödeme, PayPal, banka havalesi vb.) birlikte karar verir. “Göçmen Kitaplar” hiçbir şekilde, alıcı ve satıcı arasındaki ticaretten KOMİSYON veya İŞLEM ÜCRETİ ALMAMAKTADIR.

Kitapların durumu (yeni gibi, çok kullanılmış vb.), kitap ödünç verme koşulları (süre, kapora alınıp-alınmayacağı vb.), kitap posta ücretinin kime ait olacağı vb. konular alıcı ve satıcı arasındaki anlaşmaya bağlıdır. Göçmen Kitaplar, alıcı ve satıcının bir araya gelebileceği bir platform olanağı sunar, ancak “Göçmen Kitaplar”ın alıcı ve satıcı arasında yapılan ticarette herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Göçmen Kitaplar web sitesine yüklediğiniz fotoğrafların lütfen sizin tarafınızdan çekilmiş olmasına ve internetteki her hangi bir web sitesinden kopyalanmamış olmasına dikkat ediniz. Web sitelerinden İZİNSİZ kopyalanan ve kullanılan fotoğraflar tarafınıza telif hakkı gibi problemlere yol açabilir. Güvenli tarafta olmak için kendi çektiğiniz fotoğrafları kullanmanızı önemle öneririz.

Göçmen Kitaplar sitesine yasalara ve web sitesinin içeriğine uygun olmayan fotoğraf ve içerik yüklenmesine izin verilmez. Bu durumda, yüklenen fotoğraf ve içeriklerin, web sitesi yöneticisi tarafından tek taraflı olarak silinme hakkı bulunmaktadır.